خرید قهوه لاته

کافه لاته

کافه لاته (Caffè latte)، که در انگلیسی به لاته (Latte) مختصر شده است، نوشیدنی قهوه‌ای ایتالیایی است که با اسپرسو و شیر بخاری تهیه می‌شود و به طور سنتی در یک لیوان سرو می‌شود. نسخه‌های مختلفی از آن وجود دارد، از جمله موکا که دارای طعم شکلات است یا جایگزین کردن قهوه با نوشیدنی دیگری مانند چای ماسالا (چای هندی ادویه‌دار)، ماته، مچا، زردچوبه یا رویبوش؛ همچنین از جایگزین‌هایی برای شیر استفاده می‌شود، مانند شیر سویا، شیر بادام و شیر جو.

اصطلاح کافه لاته (Caffè latte) از کلمات ایتالیایی caffellatte یا caffè latte مشتق می‌شود که به معنی "قهوه و شیر" است؛ در نگارش انگلیسی، گاهی اوقات یکی از این کلمات و یا هر دو کلمه همراه باکنایه روی حرف e آخر (که یک هایپرفورآنیسم در مورد *latté است و یا برای نشان دادن تلفظ آن استفاده می‌شود، نه حرف e آخری ساکت و معمول انگلیسی). در شمال اروپا و اسکاندیناوی، اصطلاح café au lait به‌طور سنتی برای ترکیب اسپرسو و شیر استفاده می‌شود. در فرانسه، کافه لاته از نام اصلی این نوشیدنی (caffè latte) مشتق می‌شود؛ ترکیبی از اسپرسو و شیر بخار که معادل "لاته" است در فرانسه به آن crème (در حالتی که از خامه به جای شیر استفاده شود، un grand crème) و در آلمان به آن Milchkaffee گفته می‌شود.

 

یک فنجان لاته،سرو شده در ساحل مرور،استرالیا

 

لاته (Latte) از یک یا چند شات اسپرسو تشکیل شده است که در یک لیوان (و گاهی در یک فنجان) سرو می‌شود و به آن شیر بخاری گرم اضافه می‌شود. تفاوت بین لاته و کاپوچینو این است که کاپوچینو در یک فنجان کوچک حجم 140 میلی‌لیتر (5 اونس آمریکایی) سرو می‌شود که روی شیر آن بافتی از جامد به نام فوم قوی قرار دارد، در حالی که لاته در یک لیوان بزرگ حجم 230 میلی‌لیتر (8 اونس آمریکایی) سرو می‌شود بدون فوم قوی. بنابراین، لاته نسبت به کاپوچینو بسیار بیشتر از شیر استفاده می‌کند و به‌همین دلیل طعم قهوه آن ملایم‌تر است. روش بخاری کردن شیر برای لاته باعث ایجاد حباب‌های بسیار ریز در شیر گرم می‌شود، این میکروفوم به گونه‌ای می‌تواند ریخته شود که الگوهایی در میکروفوم سفید و کرم رنگ (هنر لاته) شکل بگیرد. بافت میکروفوم طعم و حس نوشیدنی را تغییر می‌دهد.

 

 

 

خرید کافه لاته از فروشگاه جمال کافه

دوستداران این نوع قهوه هرروزه در جهان افزایش می یابند. چنانچه شما هم به این نوع محصول علاقمند هستید،میتوانید این محصول را از فروشگاهما،جمال کافه خریداری نمایید و از نوشیدن این نوشیدنی مفرح و شادی بخش کمال لذت را ببرید.
همچنین مفتخریم که به اطلاع برسانیم میتوانید این محصول را با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت از ما تهیه نمایید.
 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :